Pensjonat „U Floriánka”

Pavlov č.p. 150 E, 692 01 Mikulov - mapa

Tel.: +420 548 538 702
Mobil: +420 605 734 384
E-mail: uflorianka@email.cz


http://www.uflorianka.penzion.com


Pensjonat „U Floriánka” znajduje się w malowniczej miejcowości Pavlov na słonecznym południu Moraw, u podnóża białych skał Pavlovské vrchy. Kraj w okolicy Mikulova należy do najstarszych regionów w Europie środkowej. Kdo nie zna słynnej Wenus z Věstonic, znalezionej w okolicy miejscowości Dolní Věstonice. Każde miejsce, na którym stanie dziś noga turysty, było kiedyś świadkiem niezwykłej szczodrości i płodności przyrody oraz spokojnego życia naszych przodków, którzy dzięki znajomości sztuki rzemiosła i budowlanej pozostawili nie tylko w miejscowości Pavlov, ale szczególnie w miejscowościach Mikulov, Lednice, Valtice i Břeclav wiele zabytków, których piękno przyciąga gości do zwiedzania tych miejsc, gdzie stoi kilka grodów i zamków. Właśnie tu można zobaczyć przykłady architektury ludowej z epoki renesansu i baroku, związane z uprawą winogron, które do tego kraju przynieśli prawdopodobnie już Rzymianie, których legie stacjonowały niedaleko Pavlova, koło Mušova. Specjalne miejsce w kraju pod Pálavą ma zbiornik wodny Nové Mlýny, który umożliwia wędkowanie, uprawianie surfingu oraz częściowo kąpiel. W miesiącach letnich polecamy odwiedzenie nowego kąpieliska w Mikulovie.


    

Dominantą kraju są skały Pavlovské vrchy z najwyższym szczytem Děvínem (550 m n.p.m.) i ruinami zwanymi Dívčí hrad, skąd jest wspaniały widok na szeroką okolicę. Rowerzyści docenią prowadzące przez Pavlov dwie Morawskie trasy winiarskie: Mikulovska i Morawska winna.


  

Budowę pensjonatu „U Floriánka” dokończono w 1987 roku w stylu ludowym. Znajduje się w centralnej części miejscowości Pavlov, w pobliżu stoi barokowa rzeźba św. Floriana. Dzięki położeniu pensjonatu jego goście mogą korzystać z pobliskich sklepów, restauracji i winiarni oraz innej infrastruktury w miejscowości.


    

Cztery standardowo wyposażone pokoje są rozwiązane tak, aby umożliwiały przyjemny pobyt za niską cenę - 330,- CZK/osobę/dzień Łącznie opłatą turystyczną. Do dyspozycji jest wyposażona kuchnia. Pod pergolą z widokiem na gród. Parking jest zapewniony bezpośrednio przed domem. Rowery można przechowywać na tarasie lub w garażu. Całkowita liczba miejsc wynosi 11 + dostawki. Nocować mogą pary oraz od jednej do czterech rodzin.


   

Na zakończenie można powiedzieć, że pensjonat "U Floriánka" jest dobrym lokalem dla średniej grupy klientów, która docenia jego usługi wracając do jego pokoi przy każdych odwiedzinach kraju pod Pálavou. Cieszy nas to, dlatego z przyjemnością przywitamy Państwa w pensjonacie „U Floriánka”.CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality